Suurimad vead mida mehed juustega teevad

Suurimad vead mida mehed juustega teevad ning Barber Eisi nõuanded kuidas teha paremini.

1. Liigne ja vale viimistlustoodete kasutus

Liiga palju tooteid juukses tekitab mulje, et juuksed on rasused.

Soovitus. Väljend “mida rohkem, seda uhkem” siin ei kehti. Võta alguses pigem vähem toodet, ja lisa juurde kui vaja. Alati saab toodet juurde võtta, aga mitte vähemaks.

Vaha juustele kandmine:
1) Võta sõrmeotsatäis vaha.
2) Hõõru see ühtlaselt sõrmede abil soojaks, nii et see oleks peaaegu nähtamatu. Ühtlane ja soe vaha sõrmedel aitab vaha kanda juustesse ühtlaselt.
3) Sõrmedele jaotunud vaha kanna juuksejuurtele. Juuksed võivadki algul pisut sassi jääda.
4) Suuna sõrmeotstega juuste ülemised osad soovitud suunda. Lühema soengu puhul eest suunaga küljele/taha ja kuklast pöörise suunda ette.

Goldwelli Roughman juuksepasta on parim tugevama hoidvuse saavutamiseks tugeval juuksel. Barber Eisi soovitab! (Allikas)

2. Bakkide raseerimine liiga kõrgele

Bakke ei tohiks raseerida liiga kõrgele, sest seda ei anna juuksuril korrigeerida muuga, kui juukselõikus palju lühemaks lõigata.

Soovitus. Raseerida ei tohiks kõrgemale kui põsesarna ülemine osa.

Klassikaline meestejuukselõikus

Bakkide soovituslik kõrgus (Allikas)

3. Hoitakse kinni millestki, mida ei ole

On loomulik, et mõnel inimesel on juukseid rohkem kui teisel. Kahjuks võib juhtuda, et üritades kiilanevat juuksejoont varjata tood sa selle tegelikult veel rohkem välja...eriti kui satud tuule kätte.

Soovitus. Võta omaks see, mis sulle antud ja see soeng, mis sellega sobib. Proovi näiteks lühemat soengut või siilipea soengut. Või kui siiski tahad rohkem juukseid, võid kasutada sinu juuksetooni spreysid, mis toonivad peanahka, et täita tühimikke, ja aitavad juustel paista paksemad ja tihedamad.

Stiilne juukselõikus igale mehele! (Allikas)

4. 2in1 shampooni ja palsami kasutamine

Iga juuksekarv on kaetud "soomuste kihiga". Selleks, et juuks puhastada on vaja šampooni abil "soomused" avada. "Avatud soomustega" juuksed on oma olemuselt aga aluselise pH-ga ning katsumisel pigem karedad ja kuivad. Selleks, et pärast juuste puhastamist juuksed uuesti pehmeks ja niisutatuks saaks, tuleb soomused palsami abil uuesti sulgeda.

//TÄPSEMALT: Juuste keskmine pH on 5.5 ehk happeline. Shampoon ja vesi on aluseline. Palsami pH on vahemikus 2-7 ehk happeline. Ka peanaha pH on sama mis juuksel. Seetõttu on oluline ka kergelt peanahka palsami abil niisutada. Seega üks toode ei saa samal ajal avada ja sulgeda „soomuseid“. Pealegi, kui juuksed isegi tunduvad pärast puhtad, siis nad koguvad “lahtiste soomuste” vahele õhust mustust ja muutuvad kiiresti taas mustaks.

Soovitus. Kasuta juustele ja peanahale sobivat šampooni, loputa välja, lisa palsam, oota veidi ja loputa välja.

Juukse soomuskiht (Allikas)

5. Peanahast mittehoolimine

Juukseid pestes jälgida, et ka peanahk oleks selge ja klaar. On oluline jälgida, kuidas uued tooted peanahale mõjuvad. Ka erinevate juukseproduktide liigne kasutamine juukses võib ladestuda peanahale ja tekitada kuivust, ärritust ja kõõma.

Soovitus. Kui kasutad oma juukses palju tooteid, siis sobiks shampoonina kasutada sügavapuhastavat shampooni või kasutada tavalist shampooni kaks korda järjest, et puhastada juuksed ja nahk toodete jääkidest. Kui naha kuivus, ärritus, kõõm on tingitud uuest shampoonist või palsamist, siis tuleks kindlasti need välja vahetada. Mõned tooted sobivad ühele, mõned teisele. Kuivuse ja ketenduse korral tasub proovida ka õli, hea oleks näiteks argaaniaõli, aga kehval ajal sobib ka kookosõli või oliiviõli.

Kondor’i tooted on loodusliku koostisega, kvaliteetsed ning rahakotisõbralikud! Kondori matt vaha on kerge ehk sobib ka õrnematele juustele, näiteks lastele! Barber Eisi soovitab! (Allikas)