Meeste juukselõikused 2022

Meeste soeng = juukselõikus + viimistlus

Selleks, et saaksime rääkida lähemalt populaarseimatest meeste juukselõikustest, toon esmalt välja kolm olulist meeste juukselõikuse osa, mille alusel sarnaseid, aga samas erinevaid lõikuseid eristada. Mitmed juukselõikuste hüüdnimed tulenevadki mõnest olulisest juukselõikuse osa terminist.

Fade

fademõiste

Fade’iks nimetatakse juuste külgmist masinataldade abil tekitatud hajutust, mille tulemusena on silmale näha tumedamast heledamaks üleminek. Kõige populaarsem on olnud 0mm kuni 9 mm lõikustaldade kasutamine, sest nulline tald toob heleda osa eriti hästi esile. Kui väikseim tald on näiteks 6mm, siis hele osa ei eristu ja seda enam niivõrd fade’iks ei nimetata – see on pigem klassikalisem soeng kui fade soeng.

Fade on stretched/venitatud kui tumedamast heledamaks hajutuse ala on laiem.

Fade on bold/tugev kui tumedamast heledamaks hajutuse ala on kitsam. Selgelt on eristatav tumedama ja heledama osa hajutamise koht.

Lowfade – fade/hajutus asub küljel madalal kõrva ääres ja allpool kuklaluud.

Midfade – fade/hajutus asub küljel keskel ja kuklaluu juures

Highfade – fade/hajutus asub küljel kõrgemal ja kuklaluust üleval pool

Üleminek

üleminekmõiste

See osa mis jääb külgmise ja ülemiste juuste vahepeale. Kuulub nii trendikate fade soengute kui ka klassikaliste soengute juurde.

Kokkuviidud üleminek – külje juuksed lähevad ühtlaselt pealmistega kokku. Sobib hästi neile, kes ei taha igapäevaselt juukseid sättida.

Kokkuviimata üleminek – Ingl Undercut. Kui küljed on madalamad ja pealmised juuksed silmnähtavalt külgedelt ja tagant pikemad.

Osaliselt kokkuviidud – tagumine kukla osa on kokkuviidud ja eesmine pikem tukk langeb lühema osa peale. Sobib neile, kes soovivad kasvatada pikemat tuka osa.

Kombineeritud kokkuviidud – Sellist kokkuviimistehnikat kasutan kõige enam.
nt: Üks külg kokkuviimata ja teine külg ja tagant kokkuviidud.
nt: Küljed kokkuviimata ja tagant pööris kokkuviidud.

Rant

rantmõiste
Rant on joon juuksepiiri juures taga kuklas ja pakkide juures kõrvade ees.

Randiga – selge nähtav piirjoon

Randita – hajutatud  piirjoon

meeste trendikas soeng
Venitatud keskmine fade. Kombineeritud üleminek (vasakakult kokkuviimata ja joonega). Randita

Nüüd kui mõisted on selged, saame üle vaadata viimase aja populaarseimad juukselõikused. Kõige rohkem ja erinevate variatsioonidega oli kindlasti midfade, järgnesid highfade, lowfade ja klassikalisemat tüüpi lõikused. Fotod on pärit barber Eisi tehtud tööde kollektsioonist. Jälgi www.instagram.com/barber_eisi ja ole uute trendidega päevapealt kursis 🙂

1. Midfade

2. Highfade

Stretched highfade 000mm-6mm aka skinfade. Kombineeritud üleminek (vasak külg kokkuviimata+joon, parem külg ja kukal kokkuviidud). Randita

Stretched highfade 0mm-3mm. Kokkuviidud üleminek. Randita


3. Lowfade

Bold lowfade 0mm-12mm. Kokkuviidud üleminek. Randita

Stretched lowfade 0mm-9mm (aka burstfade). Osaliselt kokkuviidud üleminek. Randita

4. Klassikaline

Vanasti nimetati klassikaliseks lõikuseks kääri-kammi mudellõikusi. Tänapäeval ütleks, et klassikaline juukselõikus on kõik see, mis ei sisalda tänapäevaseid trendikaid fade-tehnikaid.. ehk kus küljel olev juuksepikkus on suhteliselt ühetasandiline.

Klassikaline. 6mm-12mm. Kokkuviidud üleminek. Randiga

Klassikaline. 6mm-12mm. Kokkuviimata üleminek aka undercut. Randiga