Juuksevaha meestele - millist valida?

juuksevaha meestele - tee kiire valik
Tabel, mille abil saad 3sek abil leida, millise viimistlustoote poole peaksid enda juuksetüüpi ja soove arvesse võttes vaatama.

Juuksevaha meestele - või hoopis juuksesavi, juuksepasta, juuksegeel, juuksekreem, juuksepuuder, meresoola spray?

Mehed (ja naised) kasutavad sõna “juuksevaha meestele”. Kuid tegelikult ei teata, et kas vaha on just see toode, mis nende juustele sobib või kas kodus olev toode on vaha :D. Lihtsalt kõik kreemid, pastad, vahad, savid satuvad ühise nimetaja alla “vahad” – see teeb aga toote valimise raskeks. Just toote nimetus kirjeldab toote omadusi ja kasutusala. Kuna enamasti kasutatakse ka “meeste viimistlusvahendite” termini asemel sõna “vaha”, siis nimetan ka mina edaspidi selles artiklis viimistlusvahendite mõistet jutumärkides: “vaha”, “juuksevaha”.

Alljärgnev tabel annab ülevaate erinevatest “vahadest”. Lisaks kirjeldused ja soovitused konkreetsetele toodetele. Tootesoovitused tulevad barber Eisi kätesse ajajooksul sattunud toodetest.

Kõik "VAHAD"....

Soovitused

Savi

Konsistents: kuiv
Hoidvus: keskmine kuni tugev
Läige: matt

Sobib lühematele ja paksudele juustele. 

DapperDan Matt Clay
Sobib sasistele juustele. Pehme toote struktuur, mida on lihtne juustesse kanda. Annab mati tugeva hoiaku, mida on võimalik ümber sättida. Sobib hästi kui soovid ka detaile rõhutada. Mida rohkem toodet panna, seda tugevam hoiak. Toode on kergesti väljapestav. Suitsutatud sahvrani ja naha aroom.

DapperDan Ultra Matt Clay
Annab tugeva ja ultra mati. Toode on täiesti erinev teistest tavapärastest "vahadest", sest jätab lõpptulemuse kuivaks. Paned toote pähe, juuksed hoiavad, aga toodet sõrmedega justkui ei tunne. Jätab juustesse kuiva struktuuri nagu puudrit kasutades.

DapperDan Matt Clay
DapperDan Ultra Matte

Vaha

Konsistents: savi ja pasta vahepealne toode
Hoidvus: keskmine kuni tugev
Läige: matt kuni naturaalne läige

Sobib pigem paksudele, lühikestele ja kuni keskmise pikkusega juustele.

Pane väike kogus peopesale, hõõru kuni toodet pole enam kätel näha ja kanna kõigepealt juukse juurtele ja siis suuna juuksed soovitud suunas. Kanna kuivadele juustele. 


Goldwelli matt kreempasta 
Goldwelli matt kreempasta 
Kuigi nimi üteb, et tegu on kreempastaga, siis oma omadustelt on tegu pigem vahaga. Täiuslik kontroll ja kohene hoidvus mati viimistluse saavutamiseks. Taltsutab ka kõige kangekaelsemad juuksed. Pumbaga pudel teeb kasutamise mugavaks! Sobib tugevamale, paksemale juuksele.

Goldwell rougman

Pasta

Konsistents: nagu tugevam kreem või pehmem vaha 
Hoidvus: keskmine
Läige: matt kuni keskmine läige


Annab viimistletud aga naturaalse välimuse lühikestele ja keskmistele juustele. Sobib paksemale ja õhemale juuksele. 

Paindlik. Sobib soengu ümber sättimiseks.

DapperDan Matte Paste 
Konsistensilt nagu pehmem vaha.  Paindlik juuksepasta sobib sasistele, lokkis, lahuga juustele. Kui ei suuda otsustada, milline toode sobiks, siis see on kindla peale minek! Pastat on lihtne peale kanda ning on lihtsalt väljapestav. 
Retro habemevee aroomiga

Kondor Re Style Matt Paste NO413
Konsistendisilt nagu tugevam kreem. Toote hoidvus tihedate juuste puhul on pigem kergem. Toode on matt aga pisut läikivam siiski kui DapperDan.Toode sobib hästi laste juuste sättimiseks, sest on kerge, väikses pudelis ja laps saab selle kasutamisega ise hakkama. Sobiks ka pikemale lokkis/laines juuksele lokikreemi asemele.

Kreem

Konsistents: kerge, pehme
Hoidvus: kerge kuni keskmine
Läige: naturaalne läige kuni tugev läige


Sobib neile, kes soovivad et juuksed oleksid enamvähem oma tavapärases olekus. Kontrollib kahu ja lendlevaid juukseid. Kasuta kuivadel või märgadel juustel. 

Õhukeste juuste korral ära kasuta liiga palju toodet. Õhemate juuste puhul on hoidvus keskmine. Paksemate juuste puhul väiksem.

 

 

American Crew Forming Cream
See on omaduselt kerge ja sobib hästi detailide rõhutamiseks. Kuna kreemis puudub hoidvus siis sirgete juuste puhul võib soeng jääda liiga lapik. Lokkide ja lainete puhul sobib aga hästi kahu maandamiseks ja laine detailide väljatoomiseks. 

Pumat

Konsistents: želee taoline või võijas
Hoidvus: kergem
Läige: rohke

Sobib klassikalisem ja vintage välimuse soovijatele. 

Tavaliselt kantakse niisketesse juustesse, silutakse kammiga ja lastakse kuivada.

DapperDan The Ultimade Pumade
Sobib vintage soengute jaoks.
Kerge hoidvus ja tugev läige. Klassikalise pumati armastajatele! Veebaasil ning tuleb pestes kergelt välja.  Ei kivistu liialt kuid pole ümberkammitav
Sobib hästi nii siledate soengute saavutamiseks kui ka siis kui tahad sellist sasisemat geeli soengut.  

DapperDan Heavy Hold Pomade
Teistmoodi pumat. Õlibaasil pumat, mis annab tugeva hoidvuse ja läike! Kui tunned, et pead alati pumatit ka lakiga toetama, siis sobiks sulle hästi see toode, sest sellel on tugevust juba piisavalt, aga samas piisavalt paindlik ümberkammimiseks. Kuigi on õlibaasil, siis ikkagi kerge välja pesta.

DapperDAn Ultimade Pomade
DapeprDan Heavy Hold Pomade

Geel

Konsistents: geelias, kuivab kiviks
Hoidvus: tugev
Läige: märg läige

Odavad geelid võivad geelist kuivatatud juukseid murda. 

Pane märgadesse juustesse ja kammi soovitud suunda ning lase kuivada. Võid ka fööniga kuivatada soovitud asendisse. Kui juuks on kuiv, siis muuta saab soengut märja käega juukseid ümber sättides.


Ausalt öeldes ma ei proovinud ühegi tootja geeli. Geel on minu jaoks pigem ajast ja arust. Geeli asemel soovitaksin proovida näiteks pumateid, mis jäävad juuksesse stiilsemalt ja juuksesõbralikumalt. Geeli kasutaksin näiteks võistlussoengute puhul. Ja kui on vaja väga tugevat võistlussoengu geeli, siis ilmselt tuleks vaadata Goldwell'i Hardlineri suunas.

Meresoola sprei

Konsistents: märg, kuivab juukses
Hoidvus: volüüm ja tekstuur
Läige: vähene, naturaalne, matt

Sobib hästi lokkis juustele ja pikematele meeste soengutele. Lühemate õhemate juuste puhul annab sisse föönitades tekstuuri.

Sprei juustesse, säti sõrmedega ja lase kuivada. Või jätta niiskesse juustesse, et saavutada juuste ise kuivades suvine merevee juuks.

DapperDan Sea Salt Spray
Parim toode mida kasutada kahuste juuste puhul. Näiteks kui külgedelt on juuksed ka pikemad, siis seda toodet on mugav kasutada pihustades ülepea. Annab hästi naturaalse tulemuse, rõhutades oma lainet, aga eemaldades liigse kahususe.  Õhemate juuste puhul aga föönitada kindlasti sisse. Matt tulemus.

DapperDan sea salt pray

Juuksepuuder

Konsistents: kuiv 
Hoiak: keskmine kuni tugev
Läige: matt

Sobib volüümi ja tiheduse saavutamiseks sasisemate soengute puhul  

DapperDan Ultra Matte Texture Dust
Annab kuiva ja naturaalse tekstuuri, mis kestab terve päeva. Sobib kõigile juuksetüüpidele. Eriti soovitan õhemate ja hõredamate juuste puhul, sest see annab volüümi ja kohevust. Sobib väga hästi teisel päeval soengu taastamiseks, sest imab ka liigset rasu. 

DapperDan Dust

Proovitud toodete hulgas olnud brändid:
Kondor (pärit Venemaalt),
Goldwell (pärit Saksamaalt),
Dear Beard(pärit Itaaliast) ja
DapperDan (pärit Inglismaalt).
Austraalia päevilt saab korra ära mainitud ka üks American Crew (pärit USA), sest see on üks tootja, kes on loonud meestele ka juuksekreemi.
Antud tabelist jäid täiesti välja Dear Beard’i tooted, sest kuigi seal oli ka mõni hea viimistlustoode siis lemmikud olid temalt hoopis habemeajamisega seotud tooted (millest räägin ehk mõnes teises artiklis). Dear Beard on Itaaliast ja sealne stiil on pigem läikivam kui Eestis tavaks.
Aga nagu tabelist näha oli DapperDan, millel on kõige enam valikuid mattide “vahade” osas, jäänud hetkel minu lemmikuks.  Seetõttu on kõiki soovitatud DapperDan’i tooteid võimalik ka eBarberist koos personaalsete soovitustega kohapeal soetada!